Skip to main content
Komandor Kraków - Dealer roku 2023.
 ul. Jasnogórska 4, Krakow  Salon: (+48) 668 026 656 Projektant Ewa Bech: (+48) 600 85 42 42

Trendy wnętrzarskie na 2022 rok - sprawdź, co będzie na czasie i wybierz swój styl

Trendy wnętrzarskie na 2022 rok są odpowiedzią na panującą obecnie sytuację na świecie oraz stale zmieniające się potrzeby ludzkie. Wszystko to ma odzwierciedlenie zarówno w dalszym, jak i najbliższym nam otoczeniu, czyli naszym domu. Współczesne wnętrza cechuje zatem duża różnorodność, a bogactwo inspiracji pozwala na szukanie rozwiązań jak najlepiej odpowiadających naszemu gustowi i preferencjom. Dziś, chcemy przedstawić Ci trendy na 2022 roku, które są odpowiedzią na naszą 30-letnią pracę z wyposażeniem oraz aranżacja wnętrz. Nasz Trendbook Komandor to nie tylko przewodnik po świecie najciekawszych i najmodniejszych kierunków w projektowaniu wnętrz, ale i nasze osobiste spojrzenie na urządzanie pomieszczeń. Zobacz i sprawdź, jak nasze meble na wymiar komponują się z różnorodnymi ponadczasowymi stylami, by stworzyć oryginalną, komfortową i zachwycająca swoją klasą aranżację.

Trendy wnętrzarskie - Komandor

Wspólny mianownik pomiędzy trendami wnętrzarskimi 2022 i meblami na wymiar

Ciągłe zmiany naszych priorytetów, świadomości, wrażliwości oraz stylu życia sprawiają, że wnętrza naszych domów zmieniają się dosyć dynamicznie. Obecnie nie poszukujemy sensacji oraz różnorodnych zaskakujących elementów stawiając raczej na dary natury. Coraz częściej wzorem naszych rodziców i dziadków staramy się dawać drugie życie meblom i innym przedmiotom, by podkreślić ich wartość historyczną oraz sentymentalną. Staramy się przy tym wybierać rzeczy funkcjonalne, które posłużą nam kilka lat.

W filozofię tę doskonale wpisują się szafy, garderoby oraz meble na wymiar, które odpowiednio zaprojektowane cieszą funkcjonalnością i trwałością. Dzięki temu tworzą one trendy nie tylko na ten rok, ale i na przyszłe lata. Z tego powodu stojąc przed aranżacją sypialni, garderoby czy też innego pomieszczenia domowego warto dobrze zastanowić się nad kolorystyką i stylem, by dom stał się dla nas oaza i miejscem odpoczynku. Aby tak się stało, dobrze jest poznać wszystkie trendy wnętrzarskie 2022 roku.

Trendy 2022

Natural Neutrality

Komandor Trendbook - Natural Neutrality

Trend ten cechuje skandynawskie podejście do aranżacji wnętrza. Jest to prostota form oraz naturalny charakter materiałów, który dzięki połączeniu z jasnymi materiałami daje nam poczucie bezpieczeństwa i spokoju. Charakterystyczna dla tego trendu jest przykładowo szafa w garderobie, wykonana z bielonego drewna, łączona z odcieniami beżu oraz szarości. Dopełnienie stanowią takie tkaniny jak len, filc czy wełna. Takie dobory odcieni, materiałów sprawia, że trend ten jest niezwykle uniwersalny. Pozwala on na wprowadzenie odrobiny ładu i spokoju w domu przy równoczesnym maksymalnym zachowaniu komfortu.

Nauczyliśmy się, że często „mniej znaczy więcej”, więc doceniamy rozwiązania, które pozwalają nam zachować minimalistyczny charakter przestrzeni, jednocześnie nie rezygnując z komfortu.

Modern Classic

Komandor Trendbook - Modern Classic

Trend ten cechuje ponadczasowa elegancja i zapożyczenia ze stylu klasycznego. Jego atrybutami są biel i wyrafinowane struktury kamienia, drewna oraz sztukaterii, które pozwalają uzyskać eleganckie i wysublimowane połączenie minimalizmu meblowego i bogactwa detali. Trend ten jest przy tym szalenie uniwersalny i świetnie sprawdzi się zarówno w kamienicy, jak i nowoczesnym budownictwie.

Soft Loft

Komandor Trendbook - Soft Loft

Styl industrialny już od jakiegoś czasu święci triumfy w aranżacji wnętrz. Zachwyca on swoją autentycznością oraz ciekawym połączeniem materiałów. W trendzie tym beton, metal i cegła łącza się z drewnem pozwalając uzyskać przytulne pomieszczenie. Soft Loft jest połączeniem surowego postindustrialnego wnętrza i miękkich oraz dekoracyjnych elementów dających poczucie komfortu. We wnętrzu w tym stylu spotkamy szafy przesuwne w kolorze czerni oraz grafitu, a także ciekawe struktury materiału u rustykalne drewno. Forma musi być prosta i nowoczesna, by dodatki w postaci dekoracyjnych lamp czy tapicerki nadawały odpowiedni charakter całej przestrzeni.

Dark Elegance

Komandor Trendbook - Dark Elegance

Dawniej dużo bardziej modne były wnętrza w kolorach bieli czy beżu. Współcześnie coraz częściej sięgamy po granat, czerń i butelkową zieleń, które pozwalają nadać przestrzeni odrobinę wyrafinowania. Trend Dark Elegance to zdecydowane ciemne kolory oraz meble i dodatki wykonane z najnowocześniejszych materiałów o ekscytującym połączeniu struktur. Dodatki w kolorach złota, miedzi czy mosiądzu pozwalają stworzyć iście niepowtarzalny oraz ekskluzywny charakter.

Chromatic Modernizm

Komandor Trendbook - Chromatic Modernizm

Ostatni z trendów, który chcemy przedstawić, jest zainspirowany latami 50. i 60. a w szczególności meblami z tego okresu. Wielu architektów idzie nawet o krok dalej, sięgając do inspiracji z okresu międzywojnia oraz wszechobecnego wtedy modernizmu w postaci gorsecików czy lastryko. Nie może to być jednak kopia tamtych czasów a zabawa retro inspiracjami wkomponowanymi w nowoczesne wnętrze. W ten sposób powstają aranżacje retro pełne kolorów rozweselających przestrzeń. Mogą to być ściany o kilku barwach, które tworzą ekscytujące kompozycje wraz z detalami w ciepłych, nieco rudawych odcieniach drewna.