Skip to main content
Komandor Kraków - Dealer roku 2023.
 ul. Jasnogórska 4, Krakow  Salon: (+48) 668 026 656 Projektant Ewa Bech: (+48) 600 85 42 42

Szafa w garderobie

Wiele osób marzy o swojej garderobie, czyli otwartej przestrzeni z regałem, półkami, wieszakami i pudłami do przechowywania ubrań. Te elementy wydzielają układ pomieszczenia i porządkują gromadzoną odzież.

Zatem czy w garderobie szafa jest potrzebna? Choć otwarte wnętrza to przywilej każdej garderoby, szafa w tym miejscu podnosi jej funkcjonalność. Ze względu na sterylność i komfort użytkowania szafa z drzwiami przesuwnymi w garderobie staje się coraz popularniejszą praktyką.

Szafa w garderobie - ochrona przed kurzem

Garderoba jest dużym ułatwieniem dla domowników. Wszystkie ubrania zgromadzone w jednym miejscu stają się automatycznie łatwe do znalezienia i skompletowana. W otwartej przestrzeni wszystko jest widoczne i znajduje się "pod ręką". Należy jednak pamiętać, że przechowywanie rzeczy w takim systemie ma swoje minusy.

Poszczególne części garderoby w naturalny sposób potrzebują oddzielnych półek. Bielizna osobista wymaga przechowywania w ukrytych, dedykowanych szufladach czy koszach. Część osób decyduje się osłaniać także pozostałe, mniej intymne, elementy garderoby, by zabezpieczyć je przed kurzem.

szafa w garderobie

Zamontowane szklanych frontów w garderobie pomoże ochronić odzież przed gromadzącym się pyłem i kurzem. Szklane fronty szafy w garderobie nie ograniczają widoczności, jednocześnie chronią ubrania przed zanieczyszczeniem. Przechowywanie ubrań w czystych, sterylnych warunkach zapewnia ich dłuższą świeżość. 

Oprócz swojej praktycznej strony szklane fronty szafy w garderobie mogą pełnić funkcję ozdobną. Odpowiednio dobrane oświetlenie szafy pięknie wyeksponuje przechowywane rzeczy. Delikatne doświetlenie frontów szafy stworzy oryginalny mebel, pasujący do nowoczesnego, industrialnego stylu. Kolorowe oświetlenie i szklane wykończenia z pewnością przypadną do gustu osobom, które wybierają praktyczne i efektowne elementy wystroju mieszkania.

Praktyczne miejsce na rzeczy sezonowe

Szafa w garderobie idealnie sprawdza się, jako schowek na rzeczy sezonowe i ubrania wierzchnie. Choć otwarte półki mają wielu zwolenników, nie zawsze są najlepszym rozwiązaniem. Dopiero uzupełnione o stojącą, zamykaną szafę tworzą idealne wyposażenie garderoby. Praktycznym zabiegiem jest wydzielenie zamkniętej powierzchni dla rzadziej używanych ubrań: płaszczy, kurtek bądź eleganckiej odzieży wizytowej. Zakładane na specjalne okazje suknie, garsonki czy, w przypadku mężczyzn, garnitury powinny mieć swoje miejsce. W zamkniętej, sterylnej przestrzeni oczekiwać na wielkie wyjścia.

szafa przesuwna w garderobie

Garderoba pełniąca niejako funkcję "magazynu" sprawdzi się w mieszkaniach o mniejszym metrażu. Wszystkie elementy, które mogłyby znaleźć swoje miejsce na strychu bądź garażu, mogą zostać z powodzeniem ulokowane w garderobie. W garderobie swoje miejsce mogą mieć gadżety potrzebne do uprawiania sportu: deskorolki, narty, rolki, kije golfowe. Wszystko, co ze względu na swoje gabaryty jest trudne do przechowywania.

Wyczyszczone i zabezpieczone sprzęty przeczekają w bocznej części garderoby do kolejnego sezonu. Szafa w garderobie sprawdzi się, jako miejsce dla kombinezonów, kasków i całego narciarskiego wyposażenia. Schowane za zamkniętymi drzwiami nie przeszkadzają i spokojnie oczekują na użycie w kolejnym sezonie. Specjalnie zaprojektowana szafa daje możliwość wewnętrznego podziału, oddzielającego zimowe rzeczy od tych eleganckich, przeznaczonych na oficjalne wizyty. Takie praktyczne, a przede wszystkim higieniczne rozwiązanie, z pewnością znajdzie swoich zwolenników.

Szafa w garderobie - miejsce dla twoich ręczników

Komplety pościeli, ręczniki dla gości, świąteczne obrusy czy zestawy firan zajmują bardzo dużo miejsca. Domowe tekstylia nie mieszczą się w szafach, często potrzebują dodatkowej przestrzeni. Szafa w garderobie idealnie sprawdzi się w tej sytuacji. W składowaniu świeżych ręczników i pościeli należy zwrócić szczególną uwagę na higienę. W tym przypadku otwarte półki zbierające kurz nie są dobrym rozwiązaniem. Sterylny sposób na przechowywanie ręczników to poukładanie ich w oddzielonych sektorach szaf.

W chowaniu prywatnych rzeczy takich jak: ręcznik, szlafrok czy pościel sprawdzą się fronty w mlecznej tonacji. Projektując szafę na wymiar, możemy wybierać w całej gamie barw, poczynając od stonowanych odcieni do nasyconych kolorów. Intensywny odcień frontu szafy może stać się głównym elementem ozdobnym garderoby, wszystko zależy od upodobań i stylistyki pomieszczenia. Przy wyborze frontów z płyty, należy dopasować je do korpusów garderoby i półek. To pozwoli osiągnąć spójny, jednolity styl. Warto pamiętać, że jasny kolor powiększa pomieszczenie, wprowadza wrażenie ładu i uporządkowania.

W przypadku bogato wypełnionej garderoby to istotna wskazówka. Własny projekt szafy to nie tylko decyzja o barwach. Dedykowany projekt otwiera możliwość indywidualnego rozstawu sektorów i półek szafy. Funkcjonalna szafa zaprojektowania z myślą o oddzielnym miejscu na poszewki, obrusy, prześcieradła i ręczniki znacznie ułatwia codzienne funkcjonowanie. Przede wszystkim pomaga w utrzymaniu porządku w mieszkaniu. Precyzyjnie wydzielone wnętrze szafy można dodatkowo wyposażyć w drążki, wieszaki, ale też wysuwane kosze na koce i poduszki. Ażurowy kosz zapewni dodatkową wentylację dla przechowywanych rzeczy, a szklany front zabezpieczy przed kurzem.

Podział wnętrza za pomocą szafy

Szafa w garderobie oprócz swoich oczywistego przeznaczenia może spełniać dodatkową funkcję. Ustawiona w odpowiednim miejscu sprawdzi się jako separator pomiędzy wnętrzem sypialni a garderobą. Szafa na wymiar w odpowiednim rozmiarze, rozciągnięta od podłogi do sufitu, pozwala uniknąć montowania dodatkowych ścianek działowych. Szafa w garderobie to niezwykle praktyczne rozwiązanie, szczególnie jeśli na drzwiach zamontujemy lustro.

W takim przypadku tafla lustra nie musi być już montowana na ścianie garderoby, dzięki czemu zyskujemy dodatkową przestrzeń na wieszaki. Szafa w garderobie to ciekawe rozwiązanie, które cieszy się coraz większą popularnością wśród projektantów wnętrz. Jest idealnym uzupełnieniem marzenia o idealnej garderobie. Indywidualny projekt szafy na wymiar jest w stanie zadowolić nawet najbardziej wymagającą pasjonatkę mody, dysponującą niewielkim metrażem.