Skip to main content
Komandor Kraków - Dealer roku 2023.
 ul. Jasnogórska 4, Krakow  Salon: (+48) 668 026 656 Projektant Ewa Bech: (+48) 600 85 42 42

Akcesoria do szaf – wygoda i funkcjonalność

Współczesna szafa już dawno przestała być ciężkim i nieprzemyślanym pod względem funkcjonalności pojemnikiem na ubrania. Czasy, w których zawierała w swoim wnętrzu prosty drążek do powieszenia kilku wieszaków, na szczęście bezpowrotnie minęły. Teraz, dzięki całej gamie ciekawie zaprojektowanych akcesoriów, wnętrze szafy to przestrzeń perfekcyjnie przystosowana do przechowywania całej naszej garderoby. W dalszej części tego wpisu postaramy się przybliżyć Państwu najciekawsze rozwiązania. Oczywiście w naszym, subiektywnym bądź co bądź, odczuciu.

Nowoczesna szafa na wymiar zaprojektowana przez Komandor Kraków

Lustra obrotowe

Przygotowując się do wyjścia, dobierając elementy garderoby i dodatki, chcielibyśmy mieć możliwość zobaczyć, jak prezentuje się całość naszego ubioru. Przydatne w takiej sytuacji bywa duże lustro ukazujące całą naszą sylwetkę. Słowo klucz w tym przypadku to wyraz „duże”. Takie lustro zajmuje przeważnie sporo miejsca, a tego zawsze nam brakuje. A może rozwiązać ten problem inaczej? Okazuje się, że projektanci dodatków do szaf opracowali ciekawe rozwiązanie. Jest nim lustro z linii Mocca mocowane wewnątrz szafy. Dzięki specjalnemu uchwytowi lustro to jest wysuwane tylko w momencie, kiedy jest nam potrzebne. W innej sytuacji składa się i nie zajmuje cennego miejsca.

Jedno z akcesorii do szaf Komandor - lustro obrotowe z kolekcji Mocca

Wysuwane kosze

Organizację miejsca w szafie i wygodne przechowywanie w nim dowolnych rzeczy bardzo ułatwiają wysuwane kosze. Ich ogromną zaletą jest ażurowa konstrukcja zapewniająca odpowiednią cyrkulację powietrza. Dzięki temu pościel, czy ręczniki przechowywane w takim miejscu na długo zachowują świeżość nadaną im podczas prania. Kosze są dostępne w bardzo wielu rozmiarach i bez trudu można dopasować ich ilość i wielkość do naszej szafy. Specjalnie zaprojektowane prowadnice pozwalają na pełne wysunięcie kosza. Dzięki temu dostęp do jego zawartości jest bardzo wygodny.

Kosze wysuwane - akcesoria do szaf Komandor Kraków

Szuflady

W naszej nowoczesnej szafie nie może zabraknąć przestronnych i wygodnych szuflad. Szuflady w nowoczesnej szafie są nie tylko bardzo pojemne. Dzięki specjalnym organizerom możemy wygodnie przechowywać nawet drobne przedmioty bez ryzyka, że splączą się czy będą trudne do użycia. Spinki do włosów, spinki do mankietów, paski, wszystko to może mieć od teraz własne miejsce. Szuflady są wyposażone w doskonale pracujące, ciche prowadnice, które dodatkowo można wyposażyć w system cichego domykania.

Szuflady, będące jednym z akcesoriów do szaf Komandor

Pantograf

Kolejnym przedmiotem na naszej liście jest pantograf. Kojarzony raczej z tramwajem (tak nazywa się odbiornik prądu umiejscowiony na dachu tramwaju) lub przyrządem kreślarskim, okazuje się być również wyposażeniem szafy. To specjalnie zaprojektowany, ruchomy wieszak na ubrania. Dzięki wygodnemu uchwytowi wieszak w dowolnym momencie możemy opuścić by uzyskać dostęp do zawieszonych na nim ubrań. Potem uchwyt wraca na swoje miejsce, pozwalając w pełni wykorzystać całą wysokość naszej przestronnej szafy.

Pantograf, czyli bardzo komfortowe akcesoria do szaf marki Komandor

Przechowywanie obuwia

Nieodłącznym elementem naszej garderoby są buty. Odpowiednie ich przechowywanie to jeden z elementów dbania o nie. Okazuje się, że we współczesnej szafie znajdzie również specjalne miejsce dla naszych butów. Mogą to być specjalnie do tego celu zaprojektowane ażurowe, wysuwane półki. Drugim rozwiązaniem jest system wysuwanych prawideł, na których możemy przechowywać nasze obuwie. System wykorzystujący prawidła zapobiega odkształcaniu się obuwia. Miejsce przystosowane do przechowywania obuwia jest dobrze wentylowane, tak aby zapewnić im optymalne warunki przechowywania.

Prawidła - akcesoria do szaf Komandor, pomagające w przechowywaniu butów

Elementy oświetlenia

Wymienione akcesoria to oczywiście nie wszystkie rzeczy, które znajdą się nowoczesnej szafie. Nie wspominaliśmy na przykład o elementach oświetleniowych pozwalających swobodnie korzystać z szafy. Odpowiednio umieszczone źródła światła nie tylko ułatwią nam orientację we wnętrzu szafy, ale również podkreślą jej zawartość.

Oświetlenie szaf na wymiar Komandor

Szafa na wymiar

Dobrze zaprojektowana i starannie wykonana szafa to mebel, bez którego trudno sobie wyobrazić funkcjonowania każdego domu. Bez względu na stylistykę wnętrza i jego charakter, funkcjonalna szafa to dodatek, w który z pewnością warto zainwestować.