Skip to main content
Komandor Kraków - Dealer roku 2022.
 ul. Jasnogórska 4, Krakow  Salon: (+48) 668 026 656 Projektant Ewa Bech: (+48) 600 85 42 42

Szafy na wymiar - wielofunkcyjny mebel w Twoim minimialistycznym wnętrzu

Zasada „Less is more”, która zagościła na dobre w naszym otoczeniu, coraz częściej dociera również do wnętrz naszym domów. Wszechobecny i coraz bardziej modny minimalizm to świetny sposób na aranżację, zarówno budynku wolnostojącego, jak i mieszkania w bloku. Niektórym styl minimalistyczny kojarzy się z pewnego rodzaju snobizmem, chłodem i brakiem rodzinnego ciepła, dla innych zaś jest synonimem modnego designu i doskonałym sposobem na balans pomiędzy funkcjonalnością i ciekawą aranżacją wnętrza. Bez znaczenia, czy jesteś zwolennikiem jednej czy drugiej opinii warto przekonać się, czym tak naprawdę jest minimalizm, jak naprawdę powinno wyglądać minimalistyczne wnętrze i jakimi zasadami się kierować przy jego aranżacji. Sercem takiego wnętrza jest zazwyczaj szafa, która powinna wpisywać się w minimalistyczny charakter. 

Szafy Komandor małopolska

U kogo sprawdzi się styl minimalistyczny?

Styl minimalistyczny, mimo że staje się coraz popularniejszy, nie sprawdzi się u każdego. Osoby uwielbiające błysk, styl boho, czy patchwork nie będą dobrze czuły się we wnętrzu w stylu minimalistycznym. Oczywiście nie oznacza to, że minimalizm równa się ascezie i jest całkowicie pozbawiony barw czy dodatków. Jego podstawą jest raczej stabilizacja wnętrza, wyciszenie i uporządkowanie chaosu. Wnętrza w stylu minimalistycznym najlepiej sprawdzą się w przypadku osób poukładanych, dobrze zorganizowanych oraz lubiących harmonię. Minimalizm to niejako synonim perfekcjonizmu, dlatego ten typ wystroju wnętrza powinny wybrać osoby z konkretnym planem na życie, żyjące według ustalonych zasad i nielubiące się otaczać zbyt dużą ilością przedmiotów i faktur. Warto dodać, że wszystko, co znajduje się w przestrzeni minimalistów, musi mieć swoje konkretne przeznaczenie, dlatego zbyt duża ilość ozdób i bodźców jest absolutnie zakazana. Samo wnętrze powinno być wyrafinowane, finezyjne i akuratne, tak jakby było dopasowane do nas i uszyte na naszą miarę. Wnętrze w stylu minimalistycznym będzie więc najlepsze dla osób, które stawiają na jakość i cenią sobie funkcjonalność oraz racjonalizm. Jeśli jesteś taką osobą, a w domu poszukujesz miejsca do regeneracji i ukojenia zmysłów, to styl minimalistyczny jest dla Ciebie.

Szafa na wymiar - sposób na minimalistyczną organizację przestrzeni 

Dobrze dobrana szafa pozwala zachować minimalistyczny wygląd pomieszczeń. Można w niej schować wiele zbędnych rzeczy, które zagracają pokój i zaburzają porządek. Szafa jest sercem każdego pomieszczenia i kluczem do osiągnięcia minimalizmu w danej przestrzeni. Oprócz funkcji przechowywania dopełnia wnętrze i nadaje mu ponadprzeciętny styl. Jeśli zastanawiasz się nad zakupem minimalistycznych mebli, sprawdź ofertę stonowanych szaf: https://komandor-krakow.com.pl/oferta/szafa-w-salonie i nadaj swojemu wnętrzu lekkości. 

Szafy na wymiar

4 najważniejsze zasady aranżacji w stylu minimalistycznym

Jeśli doskonale odnajdujesz się w stylu minimalistycznym i właśnie jesteś na etapie urządzania własnych czterech kątów, sprawdź 4 najważniejsze zasady aranżacji w tym stylu. Nie są one skomplikowane, jednak bez wątpienia ułatwiają i tak długotrwały i często męczący proces urządzania pomieszczeń i pozwolą Ci osiągnąć efekt minimalizmu, jakiego pragniesz.

Zasada 1 – Less is more, czyli mniej znaczy więcej

Minimalizm to nic innego jak przestrzeń i miejsce. Złota zasada tego stylu to nie zagracanie pomieszczeń zbędnymi przedmiotami, które z reguły nie są ani funkcjonalne, ani zbytnio ciekawe. Urządzając miejsce w stylu minimalistycznym postaw na meble i wyposażenie, które pozwala na połączenie kilku funkcji. Szafa na wymiar, w której ukryjesz tv, ubrania oraz książki to rozwiązanie idealne dla Ciebie. Zrezygnuj z otwartych szafek oraz dużej ilości ozdobnych bibelotów. Jeśli bardzo chcesz coś eksponować, postaw na niewielką ilość przedmiotów o sentymentalnym charakterze, jak proste ramki ze zdjęciami. Zbyt duża ilość przedmiotów stworzy niepotrzebny chaos, który tak bardzo kłóci się z tym stylem.

Zasada 2 – harmonia i spokój

Decydując się na aranżację w stylu minimalistycznym, warto zrezygnować z krzykliwych kolorów, a meble i wyposażenie powinno cechować się prostą i stonowaną paletą barw. Najlepiej jeśli postawisz na biele, szarości, grafity i czerń. Mogą to być również pastele w przygaszonej wersji. Oczywiście minimalizm nie odrzuca całkiem kolorów, warto jednak by akcenty te były niewielkie i dobrze przemyślane. Pozwoli to rozbić niejako sterylność wnętrza i doda mu przyjaznego wyrazu. Może to być jednokolorowa zasłona, tekstylia czy obraz, które pozwolą delikatnie przełamać surowość wnętrza. Ważne, by faktur i kolorów nie było zbyt wiele, bowiem we wnętrzu minimalistycznym musi panować względny spokój i harmonia. 

Szafy na wymiar

Zasada 3 – funkcjonalność i prostota

Minimalizm to prostota, dlatego też wszelkie obłe kształty czy finezyjnie powykręcane meble i dodatki nie powinny zagrzać miejsca w pomieszczeniu aranżowanym w tym stylu. Minimalizm lubi modernistyczne kształty, proste linie, lekkość i łatwość w pielęgnacji. Osoba lubująca się w minimalizmie powinna wybierać przedmioty, które nie tylko ładnie wyglądają, ale i czemuś służą. Postaw więc na małą ilość funkcjonalnych przedmiotów i mebli harmonijnie dobranych do siebie. Najlepiej zdecydować się na meble na wymiar, które można dostosować do własnych potrzeb, tak by pomieścić w ich wnętrzu jak najwięcej przedmiotów.

Zasada 4 – komfort i ponadczasowość

Aranżując wnętrze w tym stylu, należy postawić na naturalne surowce i materiały wysokiej jakości, takie jak szkło, beton, drewno i lakierowane powierzchnie. Tekstylia również powinny być naturalne i ponadczasowe, dlatego w stylu tym króluje len, kaszmir, bawełna oraz jedwab. Są to nie tylko klasyczne, ale i stylowe materiały, które dodadzą wnętrzu szyku i wyrafinowania. Warto również wspomnieć, że dodatki powinny być dobrze przemyślane i bardzo dobre jakościowo, tak by służyły nam długo. Styl minimalistyczny nie przewiduje bowiem zbyt częstych zmian aranżacji i sezonowej zmiany dodatków. Dlatego muszą być one doskonałej jakości, a przy tym stylowe i pozbawione kiczowatego zabarwienia.

Gdzie szukać szafy w minimalistycznym stylu?

Minimalizm cechuje zachowawczość i stanowczość, dlatego dopełnieniem takiego wnętrza, będzie szafa w podobnym, surowym stylu. W poszukiwaniu stonowanych i eleganckich szaf warto sprawdzić szafy przesuwne, które sprawdzą się niemal w każdym pomieszczeniu. Taka szafa wpiszę się w styl minimalistyczny pomieszczenia i idealnie wkomponuje się w harmonijne otoczenie. Oszczędność formy, surowe kolory, proste linie oraz piękna szafa to klucz do osiągnięcia minimalizmu w danym wnętrzu.

Wnętrze w stylu minimalistycznym – wskazówki, które warto znać

Jeśli spodobało Ci się to, co przed chwilą przeczytałeś i wiesz, że styl minimalistyczny jest dla Ciebie stworzony, zapamiętaj te wskazówki i wprowadź je w swoje życie. Niech otaczająca Cię przestrzeń domowa stanie się wygodną i komfortową strefą relaksu i prawdziwego wyciszenia. Pozbądź się niepotrzebnych przedmiotów, które rozpraszają i sprawiają, że w Twoim domu wiecznie panuje bałagan i chaos. Ułatw sobie codzienne funkcjonowanie i spraw, że wszystko stanie się prostsze i łatwiejsze do znalezienia. Daj odpocząć swoim zmysłom, a na pewno zobaczysz różnice w swoim życiu. 

Marzysz o minimalistycznym wnętrzu, którego dopełnieniem będzie stonowana szafa? Poznaj szczegóły oferty firmy Komandor. - Skontaktuj się!