Komandor Kraków - Dealer roku 2021.
 ul. Jasnogórska 4, Krakow  Salon: (+48) 668 026 656 Projektant Ewa Bech: (+48) 600 85 42 42

Szafa w garażu

Może się wydawać, że garaż nie jest odpowiednim miejscem dla szafy, ale nawet w tak nietypowym pomieszczeniu można znaleźć zastosowanie dla tego funkcjonalnego mebla. Dopasowana szafa w garażu okazuje się bardzo przydatna, pomaga uporządkować przestrzeń i zorganizować przedmioty codziennego użytku.

GDZIE ULOKOWAĆ SZAFĘ I JAKI MATERIAŁ WYBRAĆ?

Z uwagi na charakter miejsca, które służy domownikom przede wszystkim do parkowania pojazdów, szafa powinna być odpowiednio usytuowana. Musi stać w takim miejscu, aby nie blokować wjeżdżających i wyjeżdżających pojazdów. Tym samym najbardziej naturalnym miejscem dla szafy w garażu jest ściana naprzeciw bramy wjazdowej. Dzięki takiemu rozmieszczeniu mebel usytuowany jest w widocznym, niemal centralnym miejscu, a dostęp do drzwi szafy jest swobodny. Parkujące osoby nie muszą uważać na fronty szafy przy wsiadaniu i wysiadaniu z auta.

Szafa z systemem drzwi przesuwnych Komandor sprawdzi się w tym miejscu idealnie. Ważne jest nie tylko usytuowanie szafy, ale też materiał, z którego szafa zostanie wykonana. Należy pamiętać, że garaż to pomieszczenie o specyficznych warunkach. Wilgotność jest bardzo duża, wentylacja najczęściej nie jest odpowiednia. Trudne warunki wymuszają dokładne przemyślenie rodzaju materiału, jaki zostanie wybrany do wykonania szafy.

Szafa projektowana do garażu

Urządzając praktycznie garaż warto wkomponować szafę w pomieszczenie już na etapie projektu. Odpowiednio dostosowane pomieszczenie rozwiąże wiele problemów i będzie doskonałym miejscem do magazynowania rzeczy. Aby tak się stało, garaż należy regularnie wietrzyć i osuszać. Szafa w garażu powinna być wykonana z płyty utrzymanej w kolorystyce wnętrza. Funkcjonalny mebel nie musi rzucać się w oczy, szczególnie w takim pomieszczeniu, jak garaż. Szafa na wymiar z drzwiami przesuwnymi rozwiąże problem braku miejsca.

Drzwi przesuwne pozwolą otwierać i zamykać szafę nawet, gdy w garażu zaparkowane będą pojazdy. To idealny wariant dla osób, które chcą wkomponować szafę w garaż o niewielkim metrażu. Decydując o frontach drzwi do szafy w garażu, należy wystrzegać się szklanych wypełnień. Pomimo że szklane wykończenia optycznie powiększają i rozświetlają pomieszczenie, nie pasują do charakterystycznego wnętrza garażu. Szklane fronty burzą optykę, są niepraktyczne oraz utrudniają parkowanie. Problematyczna jest także kwestia utrzymania czystości szklanych frontów. Szkło wykorzystywane w szafach jest w pełni bezpieczne, nie da się jednak ukryć, że w miejscu, w którym parkujemy pojazdy mechaniczne, szybciej ulegną zniszczeniu.

W garażu najlepiej sprawdzą się drzwi przesuwne wykonane z płyty. Szeroka oferta materiałów marki Komandor pozwoli wybrać rodzaj płyty spośród wielu wariantów kolorystycznych. Garaż, ze względu na swoje przeznaczenie, najczęściej potrzebuje dedykowanych rozwiązań. Projekt szafy na wymiar może uwzględniać większą niż zazwyczaj wysokość (aż pod sufit garażu), oraz płytsze wnętrze. Dzięki temu szafa pomieści wszystkie rzeczy, nie blokując miejsca wjazdu.

SZAFA W GARAŻU, JAKO MIEJSCE NA PODRĘCZNY WARSZTAT

Szafa w garażu cieszy się rosnącym zainteresowaniem głównie ze względu na swoją funkcjonalność. To bardzo praktyczne rozwiązanie, które ogranicza bałagan i niepotrzebne zagracanie przestrzeni. Dzięki szafie z drzwiami przesuwnymi przedmioty są ukryte, nie pokrywają się kurzem i nie są narażone na zniszczenia. Wykorzystanie szafy pozwala stworzyć przestronne i czyste wnętrze. Każdy z elementów ma swoje miejsce, co usprawnia codzienne użytkowanie. Odpowiednio poukładane rzeczy nie gubią się i są łatwe do odnalezienia, nawet w kryzysowych sytuacjach. Składając przedmioty w wysokiej szafie w garażu zyskujemy dodatkową przestrzeń.

Garaż, dla którego projektowane są szafy

Jakiej wielkości szafę wybrać? Rozmiar zależy przede wszystkim od gabarytów przechowywanych przedmiotów. Szafa może być traktowana w kategoriach domowego warsztatu. Wydzielone sekcje szafy uporządkują wszystkie typowo garażowe rzeczy. Półki mogą służyć jako miejsce na: skrzynkę z narzędziami, środki pielęgnacyjne i sprzęt ogrodniczy. Szuflady to idealne miejsce na drobne elementy zapasowe.

Szafa na wymiar pozwala dostosować rozkład do własnych potrzeb. Za drzwiami przesuwnymi mogą znajdować się zamontowane haki oraz wieszaki na opony zapasowe. Szafa pozwoli uporządkować wszystkie elementy przechowywane w garażu: kaski, nakolanniki, bagażniki, koszyki czy foteliki dla dzieci.

SZAFA W GARAŻU ODPOWIEDNIM MIEJSCEM NA ZAPASY ŻYWNOŚCI I SPRZĘT SPORTOWY

Szafa w garażu z pewnością zadowoli każdego kierowcę, ale może być także wykorzystywana przez pozostałych domowników. Obszerna szafa oprócz narzędzi pomieści zapasy żywności, słoiki z konfiturami oraz inne przedmioty, na które zazwyczaj brakuje miejsca w kuchni. Jeśli mieszkanie nie jest wyposażone w spiżarnię, szafa w garażu jest odpowiednim miejscem do przechowywania zapasów wody, soków czy innym produktów z długim terminem przydatności do spożycia. Domownicy docenią spiżarnię w garażu szczególnie po powrocie z zakupów.

Dzięki takiemu rozwiązaniu produkty mogą być szybko przeniesione z bagażnika samochodu bezpośrednio na półki szafy. Szafa na wymiar z drzwiami przesuwnymi pomieści przedmioty, które nie zmieszczą się w kuchni, garderobie czy piwnicy. To dobre miejsce na przechowywanie wszystkich sezonowych sprzętów, takich jak: narty, sanki, deski do pływania, rolki itp. W mieszkaniu najczęściej nie ma miejsca na sezonowy sprzęt sportowy. Garaż to najlepsze miejsce na przechowywanie ozdób świątecznych czy innych przedmiotów wykorzystywanych jedynie w okresie zimowym. Sprawna organizacja garażu pomaże efektywnie wykorzystać każdą przestrzeń i ukryć aktualnie niepotrzebne przedmioty.

Szafa w garażu ma więcej zastosowań, niż mogłoby się wydawać. To ciekawy sposób na uporządkowanie sprzętów codziennego użytku. Nawet mała szafa w rogu garażu spełni swoją funkcję. Dzięki szafie z drzwiami przesuwnymi jesteśmy w stanie maksymalnie wykorzystać posiadane w garażu miejsce. Szafa w garażu to sprytne rozwiązanie dla każdej osoby lubiącej zorganizowane wnętrza.