Skip to main content
Komandor Kraków - Dealer roku 2023.
 ul. Jasnogórska 4, Krakow  Salon: (+48) 668 026 656 Projektant Ewa Bech: (+48) 600 85 42 42

Nasze realizacje - zobacz, co możemy dla Ciebie stworzyć!

Nasze szafy pozwalają zarówno efektywnie wykorzystać przestrzeń, jak i nadać wnętrzu interesujący wygląd. Poniżej przedstawiamy najciekawsze ich projekty, wykonane w ciągu kilku ostatnich miesięcy - każdy z nich jest inny, każdy ma też wyjątkowe cechy. Mamy nadzieję, że będą one dla Państwa inspiracją.

Najciekawsze projekty firmy Komandor - Szafy na wymiar

Szafy do salonu — nasze najciekawsze realizacje

Szafa może być nie tylko miejscem, w którym przechowywać będziemy ubrania, lecz również prawdziwą ozdobą salonu. Nasze realizacje, prezentowane poniżej, są tego najlepszym przykładem.

Szafa z witryną pod skosem

Pierwsza z szaf, które chcemy Państwu zaprezentować, wykorzystuje klasyczne fronty uchylne. Nie oznacza to jednak, że jest ona nudna - wręcz przeciwnie, zadbaliśmy o interesujące wrażenia wizualne. Ciekawy efekt udało się uzyskać zwłaszcza w lewej części zabudowy: montując przeszklone drzwi, stworzyliśmy właścicielowi domu możliwość wyeksponowania przedmiotów, związanych z jego pasjami. Z kolei część prawa, zlokalizowana pod schodami, zwraca uwagę niezwykłym kształtem.

Wykonanie szafy w salonie w Krakowie

Szafa pod schodami w stylu eko

Oczywiście wnękę pod schodami można zabudować również szafą z drzwiami przesuwnymi. W projekcie prezentowanym poniżej zastosowaliśmy takie właśnie rozwiązanie. W tym wypadku szafa jest przede wszystkim miejscem przechowywania ubrań, a jej minimalistyczna forma znakomicie wpisuje się w otoczenie. Na szczególną uwagę zasługuje dopasowanie kolorystyki do wystroju wnętrza: zielona barwa frontów meblowych współgra tu z dużą ilością roślin i z wyposażeniem, wykonanym głównie z naturalnych materiałów.

Szafa z suwanymi frontami - Salon z meblami Komandor

Szafa do salonu — klasyczna i elegancka

Nasze szafy świetnie sprawdzają się również w klasycznych aranżacjach. Poniżej prezentujemy jeden z takich właśnie projektów. W tym wypadku kolorem dominującym we wnętrzu jest biel - i w takiej tonacji utrzymany jest też mebel. Jego stylistyka nawiązuje przy tym do eklektycznego wystroju pomieszczenia, łączącego minimalizm z elementami modernizmu. Ciekawy efekt wizualny udało się tu osiągnąć dzięki zastosowaniu drzwi uchylnych z wyraźnie zaznaczonymi uchwytami - ich barwa mocno kontrastuje z otoczeniem.

Klasyczna i elegancka szafa do salonu - Komandor Kraków

Minimalistyczna szafa do salonu

Prezentowana tu realizacja stanowi przykład zupełnie odmiennej aranżacji wnętrza o układzie bardzo podobnym do przedstawionego wcześniej. W tym wypadku zrealizowaliśmy projekt w stylu minimalistycznym, nawiązując do istniejącego już wystroju. Szafa posiada drzwi przesuwne, wykonane ze szkła o mlecznej barwie, stanowi więc element kontrastowy względem sąsiadujących z nią ciemnych schodów. Warto zauważyć, że zastosowana tu stylistyka pozwoliła wtopić mebel w otoczenie do tego stopnia, że postronny obserwator może mieć problem z jego dostrzeżeniem.

Montaż szafy do salonu Kraków - Komandor sklep z meblami

Nasze realizacje — najciekawsze szafy do sypialni

Nasze szafy świetnie sprawdzają się również w sypialniach: są pojemne, ich wnętrza można łatwo zagospodarować, a stylistykę — dopasować do designu pomieszczenia.

Awangardowa szafa do sypialni

Poniższy projekt jest najlepszym przykładem wspomnianych atutów naszych mebli. Wykorzystano w nim fronty suwane HELIODOR o ciekawej, nowoczesnej stylistyce. Wspaniale współgrają one z minimalistycznym wystrojem pomieszczenia, a jednocześnie pozwalają na idealne zagospodarowanie przestrzeni.

Szafa w sypialni - Salon Komandor Kraków

Montaż szafy do sypialni w Krakowie

Przeszklona szafa z toaletką do sypialni

Jeszcze ciekawiej wygląda aranżacja prezentowana poniżej. W tym wypadku użyliśmy przejrzystych frontów uchylnych systemu OPAL - dzięki temu możliwe stało się wyeksponowanie wnętrza szafy (rozwiązanie to może wydawać się ryzykowne, jednak nasi klienci coraz częściej decydują się na jego zastosowanie). Projekt ten zapewnia z jednej strony wygodę, z drugiej natomiast - ciekawe doznania wizualne. Ważnym elementem jest tu toaletka: dzięki niej pani domu może na miejscu przygotować się do wyjścia.

Szafa z toaletką w sypialni w Krakowie

Garderoba — jak uczynić to pomieszczenie pięknym i użytecznym?

Coraz więcej osób, budując dom, decyduje się na wydzielenie w nim garderoby. Bardzo często stworzenie jej wystroju powierza się właśnie nam. Poniżej prezentujemy najciekawsze realizacje z tej kategorii.

Garderoba minimalistyczna

Projekt ten jest przykładem zabudowy garderoby, utworzonej przez wydzielenie przestrzeni z części większego wnętrza. Wykorzystaliśmy tu system ORTO oraz szafę z frontami uchylnymi OPAL - ich minimalizm świetnie współgra z dekoracyjnymi walorami klasycznej ceglanej ściany oraz celowo wyeksponowanymi elementami konstrukcji nośnej budynku.

Minimalistyczne i klasyczne szafy do garderoby

Szafy w garderobie w Krakowie - Szafy Komandor

Garderoba pod skosami

Jak widać, garderoba ta znajduje się na użytkowym poddaszu. Do stworzenia tego projektu wykorzystaliśmy elementy systemu OPAL o różnej wysokości - dzięki temu możliwe było m.in. efektywne zagospodarowanie powierzchni niskich ścian, znajdujących się bezpośrednio pod oknami dachowymi. Ciekawy efekt uzyskaliśmy też dzięki jednoczesnemu zastosowaniu szklanych frontów oraz lustra - w rezultacie tego zabiegu wnętrze wygląda na znacznie większe, niż jest w rzeczywistości.

Szafa Komandor do garderoby

Szafy do garderoby w Krakowie - Komandor

Zabudowa niewielkiej garderoby

Kolejny zrealizowany przez nas projekt garderoby również wykorzystuje system ORTO. W tym wypadku wnętrze było niewielkie, położyliśmy więc nacisk na maksymalne wykorzystanie przestrzeni. Uwagę zwraca wysoka, sięgająca sufitu zabudowa oraz duża ilość i różnorodność pojemników, służących do przechowywania drobnych elementów ubioru. Ważną rolę pełni tu również wysokie lustro - powiększa ono optycznie przestrzeń.

Szafy do garderoby Komandor Kraków

Przedpokój — jak możemy go dla Ciebie zaaranżować?

Przedpokój to swoista wizytówka domu. Niestety, bardzo często pomieszczenie to ma niewielką powierzchnię. Wiele osób, poszukujących sposobu na jej efektywne zagospodarowanie, zwraca się właśnie do nas.

Szafa do niewielkiego przedpokoju

Prezentowany poniżej projekt, stworzony w oparciu o system LUX, został wykonany przez nas dla takiego właśnie, niewielkiego przedpokoju. Zastosowane w tym wypadku fronty przesuwne pozwoliły na idealne wykorzystanie  przestrzeni. Uwagę zwraca ich ciemna barwa - nie dominuje ona jednak w otoczeniu, bowiem przez sąsiednie przeszklone drzwi do wnętrza dociera duża ilość światła, a pozostałe elementy wyposażenia utrzymane są w jasnych tonacjach.

Szafa do małego przedpokoju Kraków - sklep z meblami komandor

Szafa z siedziskiem do przedpokoju

Prezentowany poniżej projekt stanowi ciekawe połączenie trzech elementów. W części lewej widzimy regał. Pełni on tu przede wszystkim funkcje dekoracyjne, jednak można go również z powodzeniem wykorzystać do przechowywania drobnych elementów stroju - wystarczy ułożyć na półkach odpowiednio dobrane pojemniki. Część środkowa to pakowna szafa z klasycznymi frontami uchylnymi. Najbliżej drzwi zaprojektowaliśmy siedzisko, na którym można wygodnie przygotować się do wyjścia z domu. Kolorystyka projektu została dokładnie zaplanowana i stanowi idealne dopełnienie wybranej przez klienta aranżacji.

Szafa z siedziskiem do przedpokoju - Szafy Komandor

Szafy do biura — użyteczność i wygoda

Nasze rozwiązania świetnie sprawdzają się również jako wyposażenie biura. Poniżej prezentujemy przykład: szafę na dokumenty, stworzoną na bazie systemu OPAL. Fronty meblowe mają w tym wypadku neutralną, szarą barwę.  Nadaje to pomieszczeniu profesjonalny wygląd i sprzyja skupieniu, pozwalając tym samym na uzyskanie wysokiej efektywności pracy.

Szafa do biura w Krakowie

Stwórzmy wspólnie Twoją wymarzoną przestrzeń!

Czy nasze projekty zainspirowały Cię i pragniesz, aby Twoje mieszkanie zyskało niepowtarzalny charakter? Nie czekaj! Skontaktuj się z nami już teraz i odkryj, dlaczego Komandor w Krakowie to firma, której możesz zaufać!

☎️(+48) 668 026 656