Skip to main content
Komandor Kraków - Dealer roku 2022.
 ul. Jasnogórska 4, Krakow  Salon: (+48) 668 026 656 Projektant Ewa Bech: (+48) 600 85 42 42

Jak funkcjonalnie urządzić szafę dla dwojga?

Odpowiednie urządzenie szafy dla dwóch osób, może okazać się problematyczne. Warto zadbać o odpowiednią organizację, aby każda ze stron była zadowolona i mogła wygodnie użytkować szafę. Poniżej znajdziesz kilka prostych wskazówek, jak funkcjonalnie urządzić szafę dla dwojga.

Szafy na wymiar Kraków

Kilka ważnych kwestii

Jeśli podczas urządzania szafy dla dwóch osób, weźmie się pod uwagę kilka istotnych kwestii, efekt końcowy będzie zadowalający. Oto kilka porad dotyczących tego tematu:

  • Ilość dostępnego miejsca - trzeba to określić, aby móc wszystko dobrze rozplanować. Duża szafa jest oczywiście bardziej komfortowa w użytkowaniu, ale nie każdy może sobie na to pozwolić. Dobra wiadomość jest taka, że nawet małą szafę można urządzić w taki sposób, żeby każdy był usatysfakcjonowany.

  • Kolor szafy - dzięki niemu można optycznie powiększyć pomieszczenie. Jeśli taki jest Wasz cel, warto wybierać jasne barwy. Jeśli natomiast nie zależy Wam na optycznym powiększeniu wnętrza, możecie wybrać dowolny kolor. Warto kupić szafę z lustrem, dzięki czemu można nie tylko skontrolować wygląd stylizacji, ale także powiększyć optycznie pomieszczenie.

  • Podział miejsca - jeśli jest to szafa tylko na ubrania oraz buty, warto podzielić ją na dwie części, po jednej dla każdej z osób. Jeśli w szafie mają być przechowywane pościele, koce i inne rzeczy do użytku wspólnego, należy wyznaczyć również jedną część na realizację tego celu.

  • Organizery - naprawdę warto je mieć. Dzięki nim można zadbać o porządek w szafie, co znacznie wpływa na komfort użytkowania. Takie organizery to doskonałe miejsce do przechowywania bielizny, dodatków czy butów.

  • Miejsce na wieszaki - chociaż być może trudno w to uwierzyć, nie każdy potrzebuje takiego miejsca. Niektórzy bowiem składają w kostkę każdy element garderoby. Warto ustalić, czy potrzebujecie miejsca na wieszanie ubrań, aby wybrać odpowiednią szafę.

Garderoby na wymiar

Zadbaj o komfort użytkowania

Warto pamiętać o tym, że każdy ma inny wzrost i każdy posiada inne oczekiwania, dlatego szafa w garderobie na wymiar to dobre rozwiązanie, jeśli macie wyjątkowe potrzeby i chcecie je zaspokoić. Dzięki temu można dostosować wygląd i rozmiary szafy w taki sposób, aby każdy był zadowolony. Jeśli nie odpowiadają Wam produkty dostępne w sklepach, warto skorzystać z tej możliwości.

Coraz częściej wybieranym rozwiązaniem, jest zabudowa od podłogi aż po sufit. Jeśli potrzebujecie dużej ilości miejsca do przechowywania, albo macie małe mieszkanie czy dom, warto zastosować taką formę. Dzięki temu w szafie może znaleźć się wszystko to, co potrzebne. Na górnych półkach warto umieścić to, co jest używane rzadziej. Na dolnych zaś dobrze jest przechowywać rzeczy, których używa się na co dzień. Dzięki takiej zabudowie można zachować porządek i mieć w jednym miejscu wszystko to, co potrzebne.

Podsumowanie

Urządzenia szafy dla dwojga nie musi być trudne. Warto omówić wszystko wcześniej, aby nie było nieporozumień. Szafę należy podzielić na dwie części, po jednej dla każdego. Jeśli mają znaleźć się tam również przedmioty użytku domowego, szafę treba dzielić na trzy części. Organizery to bardzo dobre rozwiązanie, które pozwala zadbać o porządek, warto więc mieć ich kilka. W przypadku potrzeby posiadania dużej ilości miejsca do przechowywania, dobrze jest zdecydować się na zabudowę od podłogi po sufit. Wówczas na wyższych półkach należy umieścić przedmioty używane rzadziej, a na niższych te potrzebne nieco częściej. Dzięki temu wszystko co potrzebne będzie w jednym miejscu, a korzystanie z szafy okaże szię komfortowe.