Szafy na wymiar do zabudowy
Komandor Kraków

Lider branży

Dealer roku 5 lat z rzędu.

25 lat doświadczenia

Bezpłatny projekt

5 lat gwarancji

Bezpłatny pomiar

Zamów bezpłatną wycenę

Zadzwoń i zapytaj o bezpłatną wycenę:

Tel. 668 026 656

Wypełnij formularz, a wkrótce skontaktujemy się, aby przedstawić bezpłatną i niezobowiązującą ofertę.

Imię

E-mail

Telefon

Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych przez P.H.U. Awin Adam Winiarski, ul. Krzyżowa 8A/19, 40-111 Katowice, PL, NIP: 6342042861 w celu i zakresie niezbędnym do realizacji obsługi niniejszego zgłoszenia, zgodnie z zasadami przetwarzania danych osobowych opisanymi w Polityce prywatności.

Zobacz nasze realizacje:

Szafy do zabudowy na wymiar

Szafy do zabudowy projektowane na wymiar są bardzo funkcjonalnym, podnoszącym estetykę i oszczędzającym cenną przestrzeń rozwiązaniem stosowanym w takich pomieszczeniach mieszkalnych jak: przedpokój, hall, sypialnia, pokój dziecinny, garderoba, poddasze użytkowe.

Szafy na wymiar, do zabudowy znajdują również zastosowanie w biurach, gabinetach, studiach, pomieszczeniach gospodarczych. Większość przedpokoi posiada wydzielone miejsce na szafę do zabudowy dzięki czemu często wystarczy ustawić tylko przednią ścianę szafy.

Szafy do zabudowy z drzwiami przesuwnymi, uchylnymi lub składanymi pozwalają utrzymywać przechowywane w nich ubrania i inne przedmioty w porządku i z dobrym oraz łatwym do nich dostępem.

Szafy do zabudowy, podobnie jak drzwi przesuwne wykonywane mogą być w różnych systemach jezdnych i z różnorodnych materiałów co zapewnia szeroką gamę wzorniczą dostosowaną do potrzeb i wymagań każdego klienta.

Jak do nas dojechać?

AWIN Kraków, Dealer Komandor
ul. Jasnogórska 4

Lokalizacja dealera Komandor - AWIN Kraków.

Szafy na wymiar w małym mieszkaniu

Dobrze zaprojektowana i wpasowana w otoczenie szafa na wymiar daje swobodę i najwyższy komfort użytkowania. Funkcjonalność to główna zaleta każdej szafy na wymiar, czyli takiej dostosowanej do specyfiki pomieszczenia. Rynek oferuje szereg gotowych produktów, które nie wykorzystują potencjału danej przestrzeni w 100%. Przy małych metrażach, maksymalne wykorzystanie przestrzeni jest wręcz niezbędne, dlatego warto pokusić się o zagospodarowanie miejsc nie stanowiących przestrzeni użytkowej np. skosów czy wnęk.

Zrezygnuj z gotowego wzoru, wybierz szafy na wymiar!

Funkcjonalne i uporządkowane mieszkanie nie może istnieć bez właściwie zorganizowanej szafy, dlatego inwestycja w dobre jakościowo meble jest inwestycją na lata. Główny, ale z pewnością nie jedyny, atut szaf na wymiar to efektywne zagospodarowanie przestrzeni. Takie rozwiązanie cieszy się popularnością również ze względu na swobodę w aranżacji. Szeroka gama materiałów i kolorów stwarza nieograniczone możliwości komponowania wnętrz. Projektując szafę na wymiar możemy decydować o materiale użytym w fontach, wyglądzie drzwi, kolorystyce i wypełnieniach. Wybieramy akcesoria, wskazujemy ilość wieszaków, koszy i półek. Mamy wpływ na rozstaw elementów ich wysokość i szerokość. W kilku prostych krokach możemy więc stworzyć szafę marzeń.

Bryły i kształt szaf na wymiar

Wygląd szafy na wymiar do zabudowy zależy głównie od funkcji i miejsca w jakie mamy je wkomponować. To jaką docelowo funkcję ma pełnić szafa zależy od nas samych. Ciekawie zaprojektowana szafa na wymiar jest funkcjonalna, co więcej, spełnia także warunki dekoracyjne.

  • Pełna szafa na wymiar – zbliżona bryłą do klasycznej szafy. Może stać w dowolnym pomieszczeniu w mieszkaniu.
  • Szafa na wymiar ze ścianką boczną – montowana w pobliżu jednej ze ścian pomieszczenia, najczęściej na pełnej wysokości pomieszczenia.
  • Szafa na wymiar ze ściankami bocznymi – projekt łączy szafy ze ścianką boczną z szafą pełna. Rozmiar szafy wyznaczają dwie ścianki boczne wykonane z płyty, montaż podłogi ani sufitu szafy nie jest konieczny.
  • Szafa na wymiar wnękowa – projekt szafy wnękowej wykorzystuje każdy centymetr wnętrza. W przypadku takiego wyboru nie ma konieczności montowania połogi, sufitu i ścianek bocznych.
  • Szafa na wymiar typu L – szafa stawiana w rogu pomieszczenia, na ścianach prostopadłych dla siebie, szafa na wymiar z dwoma ramionami, która wyglądem przypomina literę L.
  • Szafa na wymiar z pawlaczem – to swoistego rodzaju kombinacja wszystkich wyżej wymienionych szaf. Charakterystycznym elementem jest tutaj nadbudówka zamontowana na suficie szafy. Ten rodzaj zabudowy bywa najczęściej stosowany w wysokich pomieszczeniach np. w starych kamienicach.

System drzwi przesuwnych w szafach na wymiar

Wybierając szafę na wymiar warto skupić się także nad rodzajem drzwi, które chcemy zastosować. Drzwi otwierane w sposób klasyczny zabierają dużo przestrzeni, co może okazać się problematyczne zwłaszcza w małych mieszkaniach. W szafach na wymiar świetnie sprawdzi się system drzwi przesuwnych zwłaszcza w pomieszczeniach, które wymagają innowacyjnych rozwiązań i zabudowy w nietypowych miejscach. Obecnie szafa na wymiar to nie tylko miejsce na przechowywanie ubrania, drzwi przesuwne szafy sprawdzą się także w salonie, jako elegancka zasłona dla sprzętu audio czy biblioteki. System drzwi przesuwnych wykorzystywany jest także w łazience, szafa do zabudowy ukryje kosz na pranie, deskę do prasowania czy pralkę. Szafy na wymiar dają wiele możliwości, to idealne rozwiązanie w mieszkaniach gdzie przestrzeń jest deficytowa, a każde rozsądne zagospodarowanie przestrzeni jest na wagę złota.

Poznaj opinie naszych klientów